call-to

Kontakt

+48 532 626 248

W piątek 11 grudnia br. w siedzibie Monterail – firmie tworzącej zaawansowane aplikacje internetowe – w ramach UX Wrocław, odbyło się szóste już spotkanie specjalistów od usability. Zarazem było to pierwsze tego typu spotkanie po dłuższej przerwie. Reaktywacja imprezy się udała, dla wszystkich zainteresowanych tematyką user experience.
UX Wrocław to wydarzenie nie tylko dla specjalistów od usability, ale dla wszystkich zainteresowanych tematyką user experience, użyteczności, architektury informacji oraz HCI.

UX Wrocław reaktywacja. Byliście? Pójdziecie znowu? - Usability LAB

Co dokładnie działo się podczas spotkania? Przede wszystkim mogliśmy posłuchać historii o początkach branży UX i o projektowaniu interakcji. Dostaliśmy też sporą dawkę wiedzy praktycznej opartej na doświadczeniach ekspertów.

Wystąpienie Wiesława Koteckiego na temat „Experience Economy — ważne jest to, co jest naprawdę ważne — czyli o nowej roli projektantów doświadczeń” pozwoliło nam zdać sobie sprawę z nowej roli, jaką mają przed sobą projektanci, a z której nie wszyscy zdają sobie sprawy.

Spotkanie zakończyło się wystąpieniem autorek książki „Badania jako podstawa projektowania user experience„. Rozmowa z Igą Mościchowską oraz Barbarą Rogoś-Turek, okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ panie pokazały w swojej publikacji świat UX nie tylko z perspektywy projektanta, ale również – autora książki. Autorki zabrały nas w podróż, jakiej doświadczyły podczas pisania tej książki. Przekazały całą swoją wiedzę na temat UX, co w teorii może się wydawać rzeczą prostą, jednak w praktyce, jak się okazuje, wcale takie nie jest. To wyzwanie nawet dla osób z wieloletnim doświadczeniem w branży startupowej, interaktywnej i IT.

Spotkanie okazało się sukcesem. Od początku czuć było miłą atmosferę, a ilość uczestniczących w wydarzeniu osób pokazało jak szybko rozwija się i zmienia branża UX. Chętnie wybierzemy się na kolejne spotkanie!

Czytaj więcej:
Jak tworzyć atrakcyjne UI? Cz. 2
Jak tworzyć atrakcyjne UI? Przypominamy zasady cz.1

Polecane artykuły