call-to

Kontakt

+48 532 626 248

W ramach World Usability Day już w najbliższą sobotę (tj. 14.11.2015) na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS odbędzie się konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom. Jednym z prelegentów będzie Jacek Popko, dyrektor zarządzający Usability LAB.

Wpadnij do Wrocławia na Światowy Dzień Użyteczności - Usability LAB

W roku 2015 WUD odbywa się już po raz 10. Motywem przewodnim konferencji na całym świecie jest pojęcie „innowacja”.
„(…) innowacje dotyczą przede wszystkim wynalazków, zmian w produktach i usługach, które mają na celu ulepszenie aktualnej sytuacji, ale także kreatywne rozwiązywanie znanych już problemów. Innowacje w UX oznaczają, że ludzie mogą robić dokładnie to, co chcą i czego potrzebują za pomocą technologii, produktów i usług, które wzbogacają ich doświadczenia” – czytamy na stronie organizatorów dolnośląskiej edycji World Usability Day.

Wpadnij do Wrocławia na Światowy Dzień Użyteczności - Usability LAB
Rys. 1. Myśl przewodnia konferencji: „W przestrzeni informacji”

World Usability Day na Uniwersytecie SWPS

WUD to ważne wydarzenie dla wszystkich osób interesujących się, najprościej mówiąc, wpływem nowoczesnych technologii na nasze codzienne życie. Konferencje, serie wykładów, prelekcji i warsztatów, jakie się w tym czasie odbywają, to świetna okazja do tego, żeby poszerzyć wiedzę w zakresie usability i dowiedzieć się, w jaki sposób projektuje się produkty oraz usługi przyjazne użytkownikom. Jakie są obecne trendy i tendencje, a co będzie modne w nadchodzącym roku?

Światowy Dzień Użyteczności  to również doskonała okazja do tego, żeby w jednym miejscu i w tym samym czasie spotkali się specjaliści od użyteczności, web i ux designerzy, projektanci IT, naukowcy, a także studenci oraz zwykli pasjonaci nowoczesnych technologii i wymienili swoje doświadczenia związane z usability.

Konferencja na wrocławskim SWPS-ie to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka. Prelegenci zaserwują uczestnikom garść użytecznych case studies firm, a także poprowadzą warsztaty poświęcone m.in. projektowaniu usług.

Kogo zobaczymy we Wrocławiu?

Wśród prelegentów, jakich będzie można spotkać na konferencji, są m.in.: Tomasz Karwatka, prezes zarządu Divante – człowiek, który współorganizował pierwszy w Polsce WUD, Krzysztof Podruczny z Allegro (projektant aplikacji i badacz użyteczności), Maciej Rudziński – jeden z pierwszych neurokognitywistów, założyciel firmy Brain Tracking oraz Jacek Popko, który poprowadzi wykład pt. „Trudny klient czy trudny UX?”.
Jacek, jako doświadczony UXowiec, odpowie na dwa pytania, które z pewnością dotyczą każdego, kto zajmował się projektowaniem użytecznych rozwiązań dla klientów. Współpraca pracowników agencji z klientami nie zawsze podąża w tym samym kierunku, dlatego warto zastanowić się nad następującymi kwestiami:

  • Co frustruje klientów agencji UX?
  • Co irytuje UX-owców we współpracy z klientem?

Z taką wiedzą na pewno łatwiej będzie zapobiec negatywnym emocjom, które mogą się ewentualnie podczas współpracy pojawić…

Konferencja zaczyna się o godz. 10.00. Wstęp jest wolny (wcześniej trzeba jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy). Do zobaczenia!

Czytaj więcej:
„Stwórz produkt idealny! Projektuj z myślą o user experience i pracuj zespołowo!”
„Testy użyteczności: dlaczego warto o nie walczyć?”

Polecane artykuły