call-to

Kontakt

+48 532 626 248

80 milionów euro na innowacyjne aplikacje internetowe daje Unia Europejska. O dofinansowanie może starać się właściwie każdy: początkujący przedsiębiorca, właściciele małych i średnich firm, duże organizacje, ale i indywidualni użytkownicy zainteresowani tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w branży internetowej.

Jacek Popko z Usability LAB odwiedził warsztaty FI-WARE Poznań 2014
Warsztaty FI-WARE Poznań 2014

Jak zostać partnerem międzynarodowego projektu Future Internet Public-Private Partnership (FI-PPP), można się było dowiedzieć w czasie warsztatów FIWARE Poznań 2014. My też byliśmy ciekawi, więc 23 października zjawiliśmy się w stolicy Wielkopolski, żeby posłuchać o zaletach działania platformy akceleracyjnej FI-WARE.

Przedstawiciele Usability LAB na warsztatach FI-WARE 2014
Warsztaty FI-WARE Poznań 2014

Celem istnienia cloudowej platformy FIWARE jest stworzenie otwartej, dostępnej dla każdego i przede wszystkim bezpłatnej infrastruktury technicznej, na której znajdą się niezbędne dla programistów uniwersalne interfejsy API (narzędzia oraz biblioteki), które w innowacyjny sposób będzie można rozwijać oraz wykorzystywać na co dzień. To nowe metody, technologie oraz narzędzia zgromadzone w jednym miejscu, zbiór aplikacji, które mają być użyteczne zarówno pod względem biznesowym, ale i społecznym, dostarczając wszystkim zainteresowanym wszechstronne usługi cyfrowe o wysokiej jakości.

Przedstawiciele Usability LAB na warsztatach FI-WARE 2014
Na czym polega idea platformy internetowej FI-WARE?

FI-PPP, które funkcjonuje dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej, wciąż poszukuje nowych partnerów, którzy chcieliby zaangażować się w projekt. Stąd wzięła się inicjatywa zorganizowania warsztatów informacyjnych, które pokazałyby użytkownikom, na czym polega idea tworzenia „Internetu przyszłości”, oraz dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje platforma FIWARE.

Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego współpracujące z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, KPK, NCBR oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym.

Sprawdź też:
Oferta Usability LAB: badania UX, audyty i optymalizacja stron www, UX / Product Design

Polecane artykuły