call-to

Kontakt

+48 532 626 248

WUD WRO 2013, czyli wrocławska edycja tegorocznego World Usability Day już za nami. Było ciekawie, konkretnie – i przede wszystkim: praktycznie.WUD WRO 2013 odbył się 16 listopada w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Tematem tegorocznej edycji było “Healthcare: Collaborating for better systems”. Początkowo zastanawiałam się, czemu organizatorzy wybrali takie miejsce zamiast np. dużej sali konferencyjnej czy auli uczelni. Odpowiedzi udzielił mi program wydarzenia, który oprócz krótkich wystąpień osób z branży przewidywał 4 godziny pracy grupowej.
I właśnie na tę pracę grupową pragnę zwrócić szczególną uwagę – to prawdopodobnie jedyny w taki sposób ograny World Usability Day. Wielkie brawa dla organizatorów – za pomysł i za realizację!

World Usability Day 2013 - Usability LAB

Jak to wyglądało?

Organizatorzy przywitali wszystkich uczestników, po czym odbyły się dwie krótkie prezentacje: „Wyzwania UX dla eZdrowia w Polsce” (zarys kontekstu i tematyki) oraz „Inspiracje dla eZdrowia” (pokazanie rozwiązań ze świata, związanych z branżą zdrowotną).

Po prezentacjach przyszedł czas na pracę grupową. Zadanie było jedno: stworzyć projekt produktu/usługi związanej z tematem zdrowia – oczywiście stosując metody UX, które były wpierw omawiane przez organizatorów oraz zaproszonych ekspertów (m.in.: Jarosława Królewskiego, Joannę Sieniawską, Rafała Kołodzieja i Huberta Anyżewskiego).

WUD WRO - praca w grupach
Podczas pracy można było, oczywiście, konsultować projekt pod kątem usability z ekspertami, którzy byli dostępni w tzw. “pogotowiu mentorskim”.

Na koniec grono eksperckie dokonało analizy projektów i ogłosiło zwycięzcami grupę, która stworzyła koncept urządzenia-opaski do automatycznego pomiaru ciśnienia, mającej pomóc w diagnostyce osób z problemami z nadciśnieniem.

WUD WRO 2013

Podsumowując: Na WUD WRO 2013 bawiłam się świetnie. Gratulacje dla organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania. Czekam na następną edycję 🙂

Zdjęcia za zgodą http://barbaralu.com

Sprawdź też:
Wyszukiwarki w e-commerce a user experience

Polecane artykuły