call-to

Kontakt

+48 532 626 248

Jednym ze sposobów na udoskonalenie warsztatu projektowego jest podglądanie i kolekcjonowanie rozwiązań, które wprawiły nas w zdumienie swoją efektywnością i prostotą. Oczywiście można po prostu gromadzić zdjęcia, ale Bill Buxton – utytułowany naukowiec, pisarz i projektant związany z Microsoft Research, poszedł o krok dalej.

Stworzona przez niego kolekcja, która pierwszy raz ujrzała światło dzienne blisko 10 lat temu, a stała się znana na całym świecie dzięki ekspozycji podczas konferencji CHI w 2011 roku, gromadzi różne urządzenia, zawierające przełomowe rozwiązania z zakresu interakcji człowiek-komputer (Human-Computer Interaction) jak na moment swojej premiery rynkowej. Oczywiście, większość z nich stworzono korzystając z metodyki user-centered design.

Strona prezentująca kolekcję Buxtona dostępna jest na serwerze Microsoft Research (link otwiera nowe okno przeglądarki).

Przeglądając ją, trudno się powstrzymać przed chęcią dorzucenia jeszcze paru gadżetów pochodzących z tej samej  epoki, co wiele eksponatów z kolekcji Buxtona, tyle że wyprodukowanych za „żelazną kurtyną” 😉

Elektronika-gra-wilkDla zainteresowanych tym, co ma do powiedzenia na temat swojej kolekcji jej twórca – wideo z wywiadem, którego Buxton udzielił podczas konferencji CHI 2011:

Sprawdź też:
User Experience Design, makiety UX i projekty UI dla sieci hoteli PURO

Polecane artykuły