call-to

Kontakt

+48 532 626 248

Zastanawialiście się kiedyś, jaka technologia będzie w użyciu za kilka lat, gdy dzisiejsze aj-urządzenia i ich wszyscy konkurenci bazujący na multitouch będą się wydawały tak zmurszałe, jak dzisiaj kasety magnetofonowe?

Wygląda na to, że pojawił się pierwszy działający prototyp interfejsu bezdotykowego – opartego o ultradźwięki, korzystającego ze zmysłu dotyku, ale nie wymagającego fizycznego kontaktu z powierzchnią urządzenia.
Mowa o Ultrahaptics, systemie który może stanowić zupełny przełom – zachowując parametry dostępności i ergonomii znane z urządzeń dotykowych, oferuje zupełnie nową jakość użytkową.

Szczegóły świat pozna już w najbliższy piątek (11.10), kiedy system zostanie zaprezentowany na żywo przez naukowców z Bristol University podczas 26. Sympozjum poświęconego oprogramowaniu i technologii dla interfejsów użytkownika (UIST – User Interface Software and Technology).

Demonstracja zasady działania systemu Ultrahaptics, pozwalająca ocenić możliwości drzemiące w interfejsie, jest już dostępna w postaci parominutowego klipu na YT:

Sprawdź też:
User Experience Design, makiety UX i projekty UI dla sieci hoteli PURO

Polecane artykuły